Pabėgimas iš sovietinės pilkumos: jaunimo maištas

Žirmūnų g. 1F, Vilnius
tel. (8 5) 27 52 547, (8 5) 27 51 223
el. paštas tuskulenai@genocid.lt
edukacija.tuskulenai@genocid.lt

25 1 7.50€ 5-12 klasė
Moksleiviai ir studentai buvo vieni aktyviausių pasipriešinimo okupacijai dalyvių. Nuslopinus ginkluotąjį partizaninį pasipriešinimą, pradėjo kurtis įvairios jaunimo pogrindinės organizacijos. XX amžiaus 7–9 dešimtmetyje radosi jaunimo judėjimai, kurie režimui priešinosi savita gyvenimo filosofija ir forma. Šio edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažįsta, kokiais būdais jaunimas priešinosi sovietinei sistemai ir kaip valdžia siekė nuslopinti tokius judėjimus ir sunaikinti pogrindines organizacijas. Užsiėmimo pabaigoje atliekamos įvairios užduotys. Gali būti ir išvažiuojamieji edukaciniai užsiėmimai.
Moksleiviams nuo 2019 m. sausio 2 iki gruodžio 31 d. edukacinės programos vedamos nemokamai.
Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso parengta programa ir nuotraukos.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Tuskulėnų rimties parko memorialinis kompleksas

Žirmūnų g. 1F, Vilnius
tel. (8 5) 27 52 547, (8 5) 27 51 223