NAUJIENOS

„OPERETĖS ŠVENTĖ“ Plungėje
2019-09-09

Žemaičių dailės muziejus - Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmai (Parko g. 3A, Plungė) rugsėjo 14 d. 17 VAL. kviečia į koncertą „OPERETĖS ŠVENTĖ“, skirtą dirigento Stasio Doarko jubiliejui.
Atlikėjai: Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, choras.
Solistai: Judita Butkytė, Aurimas Raulinavičius, Dalia Kužmarskytė, Rasa Ulteravičiūtė, Mindaugas Rojus, Kęstutis Nevulis, Tadas Jakas, Aurelija Dovydaitienė, Virginijus Pupšys, Artūras Kozlovskis, Rosana Štemanetian, Šarūnas Juškevičius, Stanislovas Rezgevičius, Vytautas Virganavičius, Viačeslavas Tarasovas.
Programoje: M. K. Oginskio, J. Štrauso, I. Kalmano, F. Leharo kūriniai.
Diriguoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Garbės dirigentas Stasys Domarkas.
Šiemet 80 metų sukaktį iškilmingu koncertu minėjusiam Stasiui Domarkui suteiktas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro Garbės dirigento titulas. Tai dar vienas reikšmingas Žemaitijos kultūros korifėjaus įvertinimas už Lietuvos kultūros puoselėjimą. Indėlis, sukauptas daugiau kaip per penkiasdešimt kūrybos metų, paliko ryškų pėdsaką muzikinio teatro istorijoje.
Stasys Domarkas – ilgametis Klaipėdos ir Kauno valstybinių muzikinių teatrų vadovas, Mažosios Lietuvos simfoninio orkestro įkūrėjas, tarptautinių festivalių sumanytojas ir nacionalinių veikalų pastatymų autorius. Nuo 1967 metų pirmųjų karjeros žingsnių Kauno muzikiniame teatre iki su triumfu apkeliautų  Europos teatrų scenų – visur dirigento Stasio Domarko orkestro rengiami koncertai žaižaruoja neprilygstamu įtaigumu, gyvenimo džiaugsmą keliančiu skambesiu. Muzikas, apžvelgdamas nueitą gyvenimo kelią ir nuveiktus darbus muzikinėje veikloje, kalba kaip tikras žemaitis – santūriai: „Taip nebūna, kad padariau viską ir ilsiuosi. Jei Mefistofelis ateitų ir kaip Faustui sugrąžintų jaunystę, eičiau tuo pačiu keliu, bet stengčiausi padaryti daugiau, geriau, profesionaliau, ryškiau, su didesne energija ir užsidegimu. Tai tarsi atšvaitas, kad ne viską padariau...“
 
Žemaičių dailės muziejaus informacija ir fotografija