NAUJIENOS

Nebraskos universiteto koncertas Plungėje
2018-04-13

Žemaičių dailės muziejus (Parko g. 3A, Plungė) balandžio 23 d. 17.15 val. kviečia į  Nebraskos universiteto Omahoje (JAV) koncertinio choro ir solistų koncertą. Choro meno vadovas ir dirigentas – Dr. Derrick Fox.
Koncerte taip pat dalyvaus solistė Shelby Van Nordstrand ir pianistė Stacie Haneline (JAV).
Nebraskos universiteto Omahoje koncertinis choras (UNO) jau daugelį metų pripažįstamas vienu geriausių studentų chorinės muzikos kolektyvų Amerikoje. Dauguma jo narių – magistrantūros studentai, pasirinkę muzikos studijų programas Nebraskos universitete.
UNO choro repertuaras labai platus – nuo klasikos iki šiuolaikinių kūrinių, džiazinių kompozicijų ir gospelų. Koncertiniam turui Lietuvoje kolektyvas rengia specialią programą, skirtą įvairiai publikai. Koncertuose Lietuvose salėse skambės Richardo Smallwoodo, Huddie W. Ledbetterio, Tomaso Luis de Victoria, Alberto E. Brumley, Palestrinos, Ysaye M. Barnwello, Mozarto, Baldassare Donato, Ola Gjeilo, Shawno Kirchnerio, Erico Whitacre, Viadanos, Raymondo Wise ir lietuvių kompozitoriaus Stasio Šimkaus kūriniai.
Nebraskos universiteto choras JAV rengia įvairius solinius koncertus, meistriškumo pamokas, bet neretai koncertuoja ir su Omahos simfoniniu orkestru.
Šis kolektyvas Europoje ir Lietuvoje lankysis ne pirmą kartą. Choras su didžiuliu pasisekimu yra koncertavęs Vokietijoje, Švedijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Moldovoje, Olandijoje, Rusijoje, Suomijoje, Baltijos šalyse.
Vienas įsimintiniausių choro pasirodymų buvo 2011-aisiais, kai kolektyvas koncertavo prestižinėje Carnegie Hall koncertų salėje Niujorke.
Chorui ilgą laiką yra vadovavęs vienas žymiausių JAV chorinės muzikos kompozitorių ir dirigentų dr. Randall Stroope, o šiuo metu kolektyvui vadovauja taip pat labai talentingas ir puikus chorinės muzikos specialistas – Nebraskos universiteto Omahoje Muzikos departamento chorinės muzikos vadovas profesorius dr. Derrick Fox.
Dr. DerrickFox yra dirigavęs daugeliui JAV universitetų chorinės muzikos kolektyvų, nuolat kviečiamas rengti meistriškumo kursus jauniems atlikėjams visoje Amerikoje ir už jos ribų. Kaip dainininkas (baritonas) jis yra koncertavęs su  Arkanzaso, Lansingo, St. Louis, Mičigano ir kitais simfoniniais orkestrais, Espaço Cultural kvietimu dainavo Brazilijoje.
Dr. Derrick Fox aranžuotus ir sukurtus chorinės muzikos kūrinius nuolat spausdina įvairios JAV muzikos leidyklos, įskaitant tokias žymias leidyklas kaip Hal Leonard Sacred Music Series, G. Schirmer Andrea Ramsay Choral Series ir BriLee Music.
Nebraskos universiteto Omahoje koncertuose Lietuvoje dalyvaus ir amerikietė dainininkė Shelby VanNorstrand (sopranas) bei pianistė Stacie Haneline.
Vokalo pedagogė ShelbyVanNordstrandsavo muzikinį talentą demonstruoja ne tik JAV, bet ir yra dainavusi Indonezijoje, Kinijoje, Japonijoje, Omane. Nuo 2012 metų ji dirba vokalo pedagoge Nebraskos universitete Omahoje. Jos parengti studentai yra laimėję apdovanojimų įvairiuose nacionaliniuose konkursuose, įskaitant Nacionalinės operos asociacijos jaunųjų vokalistų konkursą.
JAV atlikėjų koncertinį turą Lietuvoje organizuoja Šiaulių universitetas kartu su JAV ambasada Vilniuje.
Taigi netrukus mūsų visų laukia susitikimas su nuostabiu ir nepakartojamu jaunimo chorinės muzikos kolektyvu iš JAV – Nebraskos universiteto Omahoje koncertiniu choru ir solistais. Bundant pavasariui, tai bus puiki galimybė pasinerti į profesionalios chorinės ir vokalinės muzikos garsų pasaulį.
Bilieto kaina 5 Eur.
Daugiau informacijos www.oginski.lt

Žemaičių dailės muziejaus informacija