NAUJIENOS

Edukacine programa "Jausmu mandala"
2017-10-13

Šis žodis reiškia ne tik ratą, diską, sferą, apskritimą, bet ir bendruomenę, susirinkimą – tai, kas skirtingas dalis jungia į bendrą visumą. Plačiausiai mandala naudojama hinduistinėje ir budistinėje tantroje. Jų gausu mūsų pačių senovės baltų mene, liaudiškuose raštuose, architektūroje ir menininkų kūryboje. Mandala nereikalauja priklausyti vienai ar kitai religijai, ji apima ir talpina savyje viską – visus tikėjimus, visus kelius, visas pradinio kūrybinio impulso išraiškos formas. Tiek Rytų, tiek Vakarų kultūrose mandala simbolizuoja harmoniją, vienybę, vientisumą ir gijimą.
Mandalos piešimas – tai kūrybinis, terapinis užsiėmimas, kuris nūdienos pasaulyje neretai atsiejamas nuo dvasinės praktikos ir pasitelkiamas kaip psichologinė savianalizės priemonė, tiesiog kaip meno forma ar patrauklus dekoro elementas. Mandala – pati smagiausia meditacijos rūšis, kai žmogus ne tik atsipalaidavęs kuria tai, kas jam gražu, bet dar ir geba pasidalinti kūrybos procese kylančiais išgyvenimais ir jausmais.
Edukacinė programa „Jausmų mandala“ skirta įvairaus amžiaus lankytojams, išskyrus mažiausius vaikučius. Programos pradžioje pamatysite filmą „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Lankysitės galerijos ekspozicijose ir ieškosite menininkų kūriniuose mandalų, patys jas piešite arba spalvinsite. Kūrybinio užsiėmimo metu vadovės pateiks daugiau informacijos apie mandalos atsiradimo istoriją, simboliką, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas.
Kas mandala galėtų būti jums – nuspręskite patys. O dar geriau – leiskitės į savęs pažinimo kelionę, kurią siūlo M. Žilinsko dailės galerijos edukatorės. Tegul mandala tampa saviraiškos priemone, vidinės transformacijos ir tobulėjimo įrankiu, įneša į jūsų pasaulį daugiau spalvų, pusiausvyros ir grožio.
Programa vyksta M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaune).
Norinčiuosius užsisakyti programą prašome skambinti iš anksto, I–V nuo 9 iki 16 val., tel. (8 37) 22 94 75.
Užsiėmimas mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiajam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę lankymas nemokamas.

Informaciją parengė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus
Švietimo ir informacijos skyriaus specialistė
Vida Labanauskienė