NAUJIENOS

Muziejaus renginiai Jūros šventei
2017-07-20

Lietuvos jūrų muziejus šių metų Jūros šventei suruošė itin turtingą renginių ir parodų kraitį. Muziejaus renginiai, nors gal ir tylesni nei kiti, tačiau jie į Jūros šventę įlieja tamsiai mėlynos – jūros istorijos spalvos. Jau nuo kitos savaitės, pradedant antradieniu, atsivers muziejaus renginių gausybės ragas. Jūros šventei muziejus dovanoja tris parodas: „Nusikaltėlis ar auka?“ „Akropolio“ prekybos centre Klaipėdoje, „Jūros proza ir poezija. 1945-1990” Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, „Uostas kopose. Šventoji. Jūrinio paveldo ženklai“ Turgaus g. Jūrininkų pagerbimo ceremoniją ir istorinių laivų paradą „Dangės flotilė“.

Kartu su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir jūrine bendruomene prie Albatroso paminklo ir prie Lietuvos jūrų muziejuje esančio paminklo „Lietuvos jūrininkams, jūrą mums atvėrusiems“ rengiama jau tradicija tapusi iškilminga Jūrininkų pagerbimo ceremonija, skirta jūrą Lietuvai atvėrusiems, išplaukusiems ir negrįžusiems. Po ceremonijos jūrinei bendruomenei bus pristatytos naujos ir atnaujintos Nerijos forte esančios ekspozicijos.

Jau šeštą kartą į Dangę įplauks Jūrų muziejaus organizuojamas istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“. Tai – vienas pagrindinių Jūros šventės akcentų – unikalus, analogų Lietuvoje neturintis renginys, reprezentuojantis jūrinę Lietuvos kultūrą ir tradicijas.

Visos jūros šventės metu veiks Edukacinė meno platforma „Susižadėję su jūra“ burlaivio „Meridianas“ krantinėje ir, be abejo, – pats Jūrų muziejus, kviesdamas šventės svečius apsilankyti ne tik delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymuose, bet ir atnaujintose ekspozicijose Nerijos forte.
Muziejaus direktorė Olga Žalienė sako, kad visame pasaulyje muziejais išeina iš savo ribų ir drąsiai žengia į netikėtas erdves.
Daugiau apie programą:

 

Informaciją parengė Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vedėja Nina Puteikienė.
Alfonso Mažūno nuotraukos.