NAUJIENOS

Meno edukacija J. Kovarskio parodoje
2019-08-20

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus rugpjūčio 22 d. 16 val. kviečia aplankyti Jehošuos Kovarskio tapybos parodą „Chaoso sutramdymas“ (Tolerancijos centre, Naugarduko g. 10/2) ir kartu su meno edukatorėmis nagrinėjant J. Kovarskio kūrybą geriau pažinti save.
Jehošua Kovarskis (1907-1967) Vilniuje gimęs, gyvenęs Prancūzijoje, Izraelyje ir JAV, litvakų dailininkas, įkvėptas biblinių pasaulio sukūrimo istorijų, antikos ir skandinavų mitų, Afrikos ir Meksikos legendų. J. Kovarskiui kūrybos procesas buvo ritualas, kurio metu per formas, grynas spalvas ir archetipus iš tamsos gimsta šviesa, iš chaoso - tvarka, o visos kūrybos centre - figūra, veikėjas, su kuriuo dailininkas užmezga glaudų emocinį ryšį.
Susitikimo metu bus analizuojami J. Kovarskio kūriniai, pasitelkiant meno terapijos metodus aiškinsimės, ką menininko darbai gali pasakyti apie mus – stebėtojus, taip pat kursime savo autoportretą – mėgausimės pačiu kūrybiniu procesu, kadangi piešimo įgūdžiai užsiėmime nėra būtini.
Užsiėmimą ves – Jurga Jackevičiūtė, muziejaus edukatorė, dailės pedagogė-praktikė, (VDA) baigusi meno terapijos metodų taikymo kursus. Ringailė Barkauskaitė – menų bakalaurė (University of Hertfordshire), dailės terapijos magistrantė (LSMU).
Susitikimas vyks lietuvių k., norint dalyvauti, būtina registracija el. paštu muziejausedukacija@gmail.com
Susitikimo kaina – 3 eur.
Grupės dydis – iki 8 asmenų.
Užsiėmimo trukmė – 2,5 val.
Visos užsiėmimui reikalingos priemonės bus suteiktos vietoje.
 
Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus informacija ir iliustracija