NAUJIENOS

Lietuvos švietimo istorijos muziejuje
2020-11-24

Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52, Kaunas) parengė parodą „Knygelė nekaltoji arba visu greičiu pirmyn į šviesųjį rytojų“. Parodoje iš muziejaus rinkinių pristatomos XX a. lietuviškos knygos mažiesiems atskleidžia savitą XX a. žmogaus ugdymo kelią.
Pasakojimas per knygas, kūrinių ištraukas skirstomas į penkias dalis: „Knyga kaip mokymo ir ugdymo priemonė 1900–1918“ (identiteto pagal tautybę, tikėjimą, kalbą paieškos), „Knyga kaip ugdymo priemonė 1918–1945“ (kūrybinis nacionalinis pakilimas tarpukariu), „Mažųjų knyga išeivijoje 1944–1990” (nostalgija Tėvynei ir tautinis ugdymas svetur) ir „Knygelė nekaltoji? Mažųjų knyga kaip ugdymo priemonė 1945–1990”. Visą kūrybą mažiesiems apjungianti, atskirai pristatoma XX a. Pasakų tema.
Paroda pakeliavo po Lietuvą, pasiekė savo žiūrovą bei skaitytoją Druskininkuose, Kėdainiuose, Joniškyje (Molėtų raj.) ir grįžo namo į Lietuvos švietimo istorijos muziejų.
Paroda skirta Lietuvos švietimo istorijos muziejaus įkūrėjo Vinco Ruzgo 130-osioms gimimo metinėms paminėti.
Projekto vadovė Rasa Vaikutytė. Parodą kūrė dizainerė Raminta Ardzevičienė ir Gabija Mackevičiūtė, Irma Gūžienė, Vilma Valiukonienė, Jūratė Jagminienė, Inga Zemblienė. Techninius parodos sprendimus įgyvendino Mindaugas Šeškus, UAB „Cyanus“. Projekto įgyvendinimą finansiškai parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvių Fondas.
Paroda veiks iki 2020 m. gruodžio 31 d.
Tikimės sulaukti tikro šventinio parodos „Knygelė nekaltoji arba visu greičiu pirmyn į šviesųjį rytojų“ atidarymo. Būtinai Jums pranešime. Daugiau apie parodą čia.


Lietuvos švietimo istorijos muziejaus informacija