NAUJIENOS

L. Truikio muziejaus edukacijos naujienos
2019-01-04

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus L. Truikio ir M. Rakauskaitės memorialiniame muziejuje (E. Fryko g. 14, Kaunas) pristatomos naujos edukacinės programos.
OPERA TARP MEDŽIŲ
(įvairaus amžiaus lankytojams)
Apsilankę operose su L. Truikio scenografijomis žmonės 10 minučių plodavo, pakilę iš savo vietų, spektakliui dar nė nespėjus prasidėti. Kviečiame pasivaikščioti po šio scenografo butą, kuriame jis gyveno su operos soliste Marijona Rakauskaite. Ji debiutavusi operoje „Karmen“ sužavėjo publiką ne tik savo balsu, bet ir neįtikėtina išvaizda. Šių istorijų įkvėpti visi kartu kursime operos scenografijos paveikslą ant vieno didelio popieriaus lapo prie muziejaus esančioje medžių apsuptoje E. Fryko gatvelėje.
Edukacijos trukmė – 45-60 min.
SKAMBANTIS KOLIAŽAS
(įvairaus amžiaus lankytojams)
Skambant klasikinės operos muzikai atkartosime ją karpydami spalvoto popieriaus raštus, ir jungdami juos į ornamentus, kurių gausu šiuose namuose esančiuose meno kūriniuose bei dailininko scenografijose. Pasakojimo vedami, prisiliesime prie iš kartos į kartą perduodamos žmonijos išminties, kalbėsimės, kaip pastebime ją šių laikų kasdienybėje.
Edukacijos trukmė – 45-60 min.
PRIETEMŲ PASAKOJIMAI
(įvairaus amžiaus lankytojams)
Anksčiau šiuose namuose svečiai buvo priimami menes apšvietus žvakėmis ir mėlyna prožektoriaus šviesa. Autentiškai blausiame apšvietime, apsupti smilkalų aromato, apžiūrėsime išskirtinę šių namų šeimininkų surinktą meno kolekciją ir pasinersime į tų laikų dvasią ir čia gyvenusių menininkų pasaulėvoką. Klausydamiesi kanklių muzikos dainuosime senovines lietuvių liaudies dainas bei vaišinsimės arbata.
Edukacijos trukmė 1,5 val.
Norėdami išsaugoti autentišką aplinką ir gerbdami šių namų tradicijas priimame iki 10 asmenų grupes ir atvykus prašome nusiauti batus.
Edukacinių programų vadovė – Dalia Bieliūnaitė.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 37) 22 99 67, +370 628 29916, arba el. paštu truikionamai@gmail.com
Užsiėmimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikui – 2,00 EUR, suaugusiam – 4,00 EUR, lydinčiajam grupę – lankymas nemokamas.
Darbo laikas: II–VI 11–17, IV 11–19.
Daugiau informacijos :
https://www.facebook.com/Truikionamai
http://www.ciurlionis.lt/edukacija
 
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informacija