NAUJIENOS

Kviečia į virtualią erdvę
2020-11-23

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus veikla ir toliau tęsiasi, persikeldama į virtualią erdvę. Lietuvos mokykloms siūlome skirtingų tematikų edukacijas, kurios gali virsti įdomiomis pamokomis mokiniams. Siūlome rinktis šias muziejaus nuotolines edukacijas:
· Norintiems plačiau susipažinti su žydų pasaulėžiūra, tradicijomis ir papročiais, kviečiame į edukacijas „Žydų tradicijos ir papročiai“ ir „Žydų religijos ir šventės“. Užsiėmimų dalyviai supažindinami su judaizmo papročiais ir tradicijomis. Edukaciinę programą veda muziejininkė-edukatorė Natalja Cheifec, registruotis galima el. p. ncsyahava@hotmail.com arba tel. 8 614 21 519.
· Kada ir kodėl švenčiamas šabas? Kas yra draudžiama, o kas leistina šabo dieną? Nuotolinės edukacijos ,,Šabas – viena diena Viešpačiui..." aptarsime šventės etapus, tradicinius valgius. Edukacijoje pamatysite muziejaus eksponatus, susijusius su šabu, aptarsime jų paskirtis. Programą veda muziejininkė-edukatorė Jurga Jackevičiūtė, registruotis galima el. p. jurgasally@gmail.com arba tel. 8 663 53 322.
· „Ich bin a Wilner. Esu vilnietis" pokalbio metu susipažinsime su Samuelio Bako - tarptautiniu mastu pripažinto dailininko biografija. Edukacijoje aptarsime S. Bako kūrybą, Holokausto patirtį ir menininko gyvenimą šiandien. Pokalbio metu diskutuosime apie jo kūriniuose naudojamus simbolius, jų reikšmę bei kaip meno pagalba, menininkas pasakoja karą išgyvenusių asmenų patirtis. Registracija el. p. jurgasally@gmail.com arba tel. 8 663 53 322.
· Asmeninė žydų patirtis Holokausto metu pristatoma per edukacinę programą ,,Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis“, kuri orientuota į 8–12 klasių moksleivius. Šio užsiėmimo tikslas ne tik geriau pažinti Holokaustą per asmeninę Icchoko patirtį, bet ir skatinti kritinį santykį su istoriniais šaltiniais, apmąstant konkretaus dienoraščio potencialą bei ribas. Programą veda muziejininkė- edukatorė Šarūnė Sederevičiūtė, registruotis el. p. sarune.sedereviciute@jmuseum.lt
· Muziejus taip pat siūlo edukacinę programą anglų ir vokiečių kalbomis, kurią veda savanoris Niklas Hager iš Austrijos „Gedenkdienst” organizacijos. Edukacijos metu savanoris pristato Holokausto Lietuvoje istoriją, aptardamas kodėl svarbu nevengti skaudžių istorijos temų. Dėl registracijos kreiptis į Niklą Hager el. paštu: niklas.fhager@gmail.com.


Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus informacija