NAUJIENOS

Kovo 11-oji Kauno miesto muziejuje
2018-03-08

Kauno miesto muziejus Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną muziejus siūlo švęsti kartu.Jūsų laukia nemokamos ekskursijos ir edukacijos skirtinguose muziejaus skyriuose!

Kauno miesto muziejus pasitinka šventę jau kovo 9 d. koncertu Žaliakalnyje, informaciją apie renginius ir nuorodas rasite apačioje.
2018 m. kovo 9 d. 15 val. vyks muzikos ir poezijos popietė „Mano dainos – Tau, Tėvyne“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ajai.
Dalyvaus VDU Muzikos akademijos dainavimo katedros profesoriaus Tomo Ladigos ir docentės Ritos Novikaitės studentai, koncertmeisterė Rūta Blaškytė, skaitovas Vilius Kaminskas. Programoje skambės lietuvių kompozitorių vokalinė muzika ir lietuvių poetų eilėraščiai.
Renginys vyks Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K. Petrausko g. 31)
Informacija: https://www.facebook.com/events/1606704232751785/
Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, muziejus siūlo švęsti kartu. Dirbsime nuo 10 iki 16 valandos. Visų muziejaus skyrių lankymas nemokamas. Kviečiame registruotis į nemokamas ekskursijas.
Informacija: https://www.facebook.com/events/499048843823363/
Kauno pilies skyriuje (Pilies g. 17)
11.00, 13.00 ir 15.00 val. ekskursija po ekspoziciją „Kauno pilies istorijos mozaika“
Išankstinė registracija tel. (8 37) 300 672
Kauno rotušės skyriuje (Rotušės a. 15)
11 ir 13 val. ekskursija po Kauno rotušę
Išankstinė registracija tel. (8 37) 208 220
Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyriuje (L. Zamenhofo g. 12)
11 val.  edukacinis užsiėmimas „Liaudies muzikos instrumentų šalyje“
Tai įdomi ir smagi programa, kurios metu supažindinama su įvairiais lietuvių liaudies muzikos instrumentais, senąja Lietuvos kaimo muzikavimo tradicija ir šiuolaikine jos kryptimi – postfolkloru. Edukacijos metu klausysite pučiamųjų liaudies muzikos instrumentų, kanklių, sutartinių, modernaus folkloro garso įrašų, dalyvausite interaktyvioje pramogoje – sutartinių karaokė. Išbandysite savo kūrybines galias muzikuodami žoliniais skudučiais, mediniais trimitais, daudyte, būgnu, tabalais. Taip pat grosite buityje naudojamais daiktais ir garsiniais žaislais: skalbimo lenta, rumbe, mediniais varpeliais (skrabaliukais), terkšlėmis, kleketukais. Muzikines žinias patikrinsite dalyvaudami viktorinoje.
14 val. ekskursija „Pažinkime lietuvių liaudies muziką“
Kviečiame susipažinti su nauja ir interaktyvia Lietuvių tautinės muzikos istorijos muziejaus ekspozicija, kurioje pristatomos dvi pagrindinės temos: kankliavimo tradicija įvairiuose Lietuvos regionuose ir piemenavimo bei sutartinių kultūra. Ekskursijos metu klausysite liaudies muzikos instrumentų garso įrašų,  išbandysite interaktyvią pramogą – sutartinių karaokė bei susipažinsite su šiuolaikinei postfolkloro muzikos krypčiai skirta erdve. Taip pat turėsite galimybę išvysti ir išgirsti bendratautinius instrumentus, suradusius savo vietą lietuvių muzikinėje kultūroje. Tai turtinga įvairių šalių armonikų ir fisharmonijų kolekcija, basetlės, būgnai, citros, varpai ir kt. instrumentai.
Išankstinė registracija tel. (8 37) 422 295
M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (K. Petrausko g. 31)
11 val. ekskursija po ekspoziciją „Valstybės teatras. Tautą burianti muzika“
Ekskursijos dalyviai susipažins su nauja ekspozicija, atsidariusia Vasario 16-osios išvakarėse, legendiniuose brolių Miko ir Kipro Petrauskų namuose. Ji skirta Pirmosios Lietuvos Respublikos muzikinės kultūros centrui, svarbių Lietuvos valstybingumui įvykių liudininkui – Valstybės teatrui, bei šiame teatre dirbusiems ir kūrusiems žmonėms.
14 val. ekskursija po memorialinį butą „Kai ponų nėra namie“
Ekskursijos dalyviai susipažins su K. Petrausko memorialiniu butu. Ekskursijos metu dalyviai susipažįsta su Petrauskų namu: statybomis, gyventojais, namo pritaikymu muziejaus reikmėms, kuriame saugomi autentiški namo šeimininko ir jo šeimos daiktai. Pamato geneologinį Petrauskų šeimos medį. Sužino apie K. Petrausko gyvenimą ir kūrybą, gali paklausyti šio populiaraus atlikėjo įdainavimų.
Išankstinė registracija tel. (8 37) 733 371
J. Gruodžio memorialiniame skyriuje (Salako g. 18)
12 val. ir 14 val. ekskursija „Mano darbas taurus“
Ekskursijos dalyviai susipažins su viena svarbiausių tarpukario Lietuvos muzikinių figūrų kompozitoriaus Juozo Gruodžio asmeniniu gyvenimu, pomėgiais, jo, kaip dirigento, pedagogo, veikla, klausysis J. Gruodžio muzikos kūrinių ištraukų, apžiūrės J. Ir S. Gruodžių šeimos namą – medinės architektūros paminklą, suprojektuotą Felikso Vizbaro.
Išankstinė registracija tel. (8 37) 733 371


Kauno miesto muziejaus informacija