NAUJIENOS

Keliaukime kitaip su Fotografijos muziejumi
2020-03-17

Keliaukime kitaip kartu su Fotografijos muziejumi! Keliaukime ne tik erdvėje, bet ir laiku! Juk fotografija nepaiso jokių apribojimų ir atveria mums pasaulį!!! Fotografija ir kelionės – vienas be kito neįsivaizduojami dalykai. Nuo XIX amžiaus vidurio paprastėjant fotografijos technikai keliautojai nesiskyrė su fotoaparatu. Nuo šiol kiekvieną dieną dalinsimės Fotografijos muziejaus fonduose saugomais istoriniais įvairių kraštų vaizdais ir kelionių fotografijos suvenyrais!
Pirmasis eksponatas – kelionių po Alpes XIX a. pabaigoje ar XX a. pradžioje albumas. Albumo nuotraukose detaliai fiksuota greičiausiai sutuoktinių poros iš Lietuvos turistinė kelionė. Šis albumas prieš patekdamas į muziejų, buvo saugomas vienoje šiauliečių šeimoje. Po nuotraukomis yra pastabos apie aplankytas vietas prancūzų kalba, albumas profesionaliai įrištas, jo nugarėlėje yra pagrindinių aplankytų vietovių pavadinimai („Zermatt, Gletsch, Chamounix“), tad spėjama, kad albumas buvo sudarytas ir apipavidalintas pagal užsakymą porą kelionėje lydėjusio galbūt vietinio fotografo.
Kelionės maršrutas prasideda Zermatt (liet. Cermatas) kalnų kurorte Šveicarijoje ir baigiasi Chamounix (liet. Šamoni) Prancūzijoje. Tai buvo vienas iš populiariausių Alpių turistinių maršrutų nuo XIX a. antros pusės, gyvuojantis iki šiol. Šamoni miestelis, šiandien dažnai vadinamas Prancūzijos alpinizmo sostine. Čia 1924 metais įvyko pirmosios žiemos olimpinės žaidynės. Tai yra vienas iš seniausių slidinėjimo kurortų Prancūzijoje. Iš šio miestelio alpinistai paprastai pradeda savo žygį į aukščiausią Alpių viršukalnę – Monblaną (Mont Blanc).
Visą albumą kviečiame pavartyti čia:
https://fotomuziejus.lt/2j9l
Kiti mūsų ir kitų muziejų rinkiniai internete:
https://fotomuziejus.lt/gz74
Daugiau informacijos apie Fotografijos muziejaus rinkinius:
https://fotomuziejus.lt/susipazink/saugome/
 
FB paskyra Fotografijos muziejaus