NAUJIENOS

Fotografijų parodoje 100 portretų
2019-03-12

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje (Vilniaus g. 41, Vilnius) 2019 kovo 14 d.-balandžio 30 d.  eksponuojama Gretos Skaraitienės fotografijų paroda „100 Tikrų žmonių portretų“.
Greta Skaraitienė  Agentūros „ŽMONĖS Foto ir ilgametė žurnalo „Žmonės fotografė. Fotografuoja nuo 1990 m. Pirmieji darbai  laikraštyje, fiksuojant vilniečių istorijas, miesto gatveles ir kiemus, vėliau susidomėjo žurnaline studijine fotografija. Fotografė yra nuolatinė Lietuvos spaudos fotografų klubo rengiamo konkurso „Auksinis kadras dalyvė.
Greta Skaraitienė apie parodą :
2018 m. balandžio 20 d.-vasario 13 d. socialiniame tinkle FB vyko projektas „100 tikrų žmonių portretų iš kurio gimė ši paroda. Kada žmonės būna patys tikriausi? Kai nesistengia niekam patikti, nebando atlikti jokio vaidmens ar įsisprausti į tam tikrą įvaizdį. Nesurežisuotai fotografijai nereikia ruoštis, puoštis ir darytis šukuosenos, nereikia pozuoti. Kita vertus, vos pastebėjęs, kad yra sekamas fotoaparato akies, dažnas įsitempia per sekundės dalį, ir jo esybė pasislepia už grimasos. Autentiškos akimirkos labai trumpos, trapios ir retos. Užsibrėžiau sugauti jų net 100 - po vieną už kiekvienus Lietuvos šimtmečio metus. Aš ir pati siekiau išlikti maksimaliai tikra - rimta ir šiek tiek padūkusi bei į daugelį gyvenimo aspektų žvelgianti su humoru.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus informacija