Fografijų ir trumpametražių filmų konkursas
2019-06-04

Žemaičių dailės muziejus kviečia dalyvauti fotografijų ir trumpametražių filmų konkurse „Čiurlenantis Mykolo Oginskio rūmų parkas“.
„Tarptautinę muziejų dieną, būtų sunku įsivaizduoti be tradicija tapusio „Lietuvos muziejų kelio“ atidarymo. Septynerius metus į įvairius renginius ir veiklas visoje Lietuvoje kvietęs bendramuziejinis projektas 2019 m. pradeda antrąjį plėtros etapą – nacionalinės kultūrinės tapatybės formavimo ir puoselėjimo programą „Tėvynės ieškojimas“. Naujoji programa skiriama Lietuvos Respublikos atkūrimo trisdešimtmečiui 2020 m. pažymėti. Šių metų temos „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“ renginiais siekiama įvardinti ir aktualizuoti Lietuvos upių, upelių, ežerų, tvenkinių, šaltinių, Baltijos jūros, marių ir kitų vandens objektų kultūrinę atmintį. Per 60 kultūros ir gamtos paveldą puoselėjančių institucijų visoje Lietuvoje aktualizuos etninius pasakojimus, profesionaliojoje meno kūryboje esančius literatūros, dailės, muzikos, kino, scenos meno vaizdinius, atskleis įvairias istorijos detales, kvies susitikti prie vandens telkinių ar net keliauti jais.“ (Raimundas Balza, Lietuvos muziejų asociacijos vadovas-valdybos pirmininkas).
Žemaičių dailės muziejus, dalyvaudamas šiame Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamame projekte, kviečia prisijungti visuomenę ir dalyvauti fotografijų, filmų konkurse „Čiurlenantis Mykolo Oginskio rūmų parkas“. Muziejus didžiuojasi parke esančiais tvenkiniais ir vingiuojančia Babrungo upe. Tad buvo nuspręsta įvairiomis meno priemonėmis atskleisti jų grožį. Fotografų klubai, būreliai, fotografavimo entuziastai, mėgstantys filmuoti vaizdo operatoriai kviečiami susivienyti bendram kūrybiniam darbui ir fotografuoti, filmuoti parko vandenis, o nuotraukas ir trumpametražius filmus siųsti Žemaičių dailės muziejui el. paštu irena.vadyba@gmail.com iki birželio 20 d. Liepos 6 d. renginyje iškilmingai bus atidaryta fotografijų paroda ir parodomi filmai, o gražiausios nuotraukos ir filmo autoriai bus apdovanoti.
Kontaktinis asmuo – Irena Jonikaitė, tel. 8 641 86510, irena.vadyba@gmail.com
Daugiau informacijos www.zdm.lt