NAUJIENOS

Filmo „Tumo kodeksas" peržiūra
2019-05-13

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ gegužės 15 d. 17 val. Tauragės pilies menėse filmo Tumo kodeksas" peržiūra ir aptarimas su režisieriumi Marat Sargsyan.
Kaip tapti nepavergiamam, kaip išlikti nepriklausomam ir išlaikyti giedrą nuotaiką, – apie tai visas Vaižganto gyvenimas su jo nerašytomis taisyklėmis ir principais. Apie tai ir filmas griežtu pavadinimu „Tumo kodeksas“. O jei Tumo Vaižganto kasdienių principų laikytumėmės, tikriausiai mažiau būtų progų skųstis.
„Kurdamas filmą atradau Vaižgantą visai kitokį – veiklų, šmaikštų, autoironišką, laužantį kanonus ir išsiskiriantį gilia nuojauta. Jis vaikščiojo greitai ir kalbėjo greitai. Ne šiaip sau kauniečiai jį vadino žilagalviu jaunuoliu. Tumas žengė pirmose gretose šviesėjančios, nuo plūgo nueinančios Lietuvos. Jo biblioteka buvo pilna naujausių filosofijos leidinių, žodynas išskirtinis“, – pasakojo režisierius E. Belickas.
Kultūros muitinė“ – tai 7 mėnesius trunkantis renginių ciklas įvairiomis kultūros ir meno temomis: kulinarinis paveldas, kinas, muzika, fotografija, dailė, teatras, istorija.
Tauragės krašto muziejus "Santaka" yra įsikūręs XIX a. carinės Rusijos muitinės pastate, kuris bėgant laikui vis keisdavo naudojimo paskirtį, bet išliko miestiečių traukos objektu. Pilies rūsiai jau seniai yra tapę netradicine istorijos ir patirčių mainų vieta, o 2019 metais čia tauragiškiams ir miesto svečiams bus pristatomi įvairūs kultūriniai renginiai.
Projektą „Kultūros muitinė“ finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba
Tauragės rajono savivaldybė
 
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija