NAUJIENOS

Edukacinis užsiėmimas šeimoms
2017-02-22

Edukacinio užsiėmimo kaina dalyviui – 2,5 Eur
Būtina registracija tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803.
Edukacinio užsiėmimo metu Bažnytinio paveldo muziejuje apžiūrėsime šv. Kazimiero relikvijorius, liturgines brangenybes su šventojo karalaičio atvaizdais. Prisiminsime šių vertybių istorijas ir fundatorių pamaldumą šventajam globėjui, sužinosime, kodėl šv. Kazimieras vaizduojamas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio karūna ir apsiaustu, o rankose laiko kryžių ir leliją. Mažieji muziejaus lankytojai
iš kaladėlių sudėlios seniausią šv. Kazimiero atvaizdą, o praktinėje dalyje lelijų žiedais ištapysime šilko skareles!
Vasario 24 d. 18 val. kviečiame dalyvauti protmūšyje „Vilniaus vyskupai ir jų portretai: sužinok daugiau!“ Tai išskirtinė galimybė įdomiai ir naudingai praleisti vakarą, išbandyti savo atmintį, proto aštrumą ir praturtinti žinias.Sužinokite daugiau apie septintą šimtmetį gyvuojančią Vilniaus vyskupiją, jos ganytojais tapusias asmenybes ir unikalią vyskupų portretų kolekciją. O gal jau dabar esate pasiruošę drąsiai kautis su kitomis komandomis atsakinėdami į klausimus, kuriuos užduos Vilniaus universiteto docentas dr. Liudas Jovaiša? Lauksime Jūsų Bažnytinio paveldo muziejuje! Renginys organizuojamas ruošiantis Liudo Jovaišos knygos „Vilniaus vyskupai ir jų portretai“ pristatymui. Leidinys skirtas supažindinti skaitytojus su vietinės Bažnyčios ganytojais (nuo Andriejaus I iki Julijono Steponavičiaus) ir vienu seniausių Lietuvoje paveikslų rinkinių – Vilniaus arkivyskupijai grąžinta portretų galerija.

Rėmėjai: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė
Registruokite savo komandas tel. 8 5 2697800, 8 5 2697803
El. p.muziejus@bpmuziejus.lt
Šv. Kazimiero šventė Bažnytinio paveldo muziejuje
Kovo 4 d. kviečiame kartu švęsti Lietuvos globėjo šv. Kazimiero šventę. Jos proga muziejaus bilieto kaina tik 1 Eur! Visą dieną muziejuje vyks orientacinis žaidimas, lankytojų lauks prizai ir siurprizai.
Daugiau informacijos www.bpmuziejus.lt