EDUKACINIŲ PROGRAMŲ PAIEŠKA NAUJAUSIOS EDUKACINĖS PROGRAMOS SUKURTOS SPECIALIAI PROJEKTUI
Edukaciniai užsiėmimai pradinių klasių moksleiviams
Ilgalaikė

Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Informacija teikiama ir užsakymai priimami

tel. (8 5) 21 95 961

el. paštas edukacija@ndg.lt

25 1,5 1.00€ 1-4 klasė

Edukaciniai užsiėmimai Nacionalinės dailės galerijos XX–XXI a. Lietuvos dailės ekspozicijoje pradinių klasių moksleiviams

 

Ar kada bandei lyginti dalykus, kuriuos matai aplink save (žmones, daiktus, gamtą, įvykius), su vaizduojamais paveiksluose, skulptūrose, filmuose, fotografijose, piešiniuose? Ar menininkai vaizduoja pasaulį tokį, kokį jį matai tu?

Apie mažųjų matomą ir apie vaizdų, istorijų, spalvų kupiną pasaulį, kuriamą menininkų, kalbėsimės edukacinio užsiėmimo metu. Iš meno kūrinių mokysimės įvairiausių dalykų – žiūrėti, reikšti savo mintis ir emocijas, išgirsti kito nuomonę. Piešime, lipdysime, konstruosime, skaičiuosime...

Edukacinių užsiėmimų metu pradinių klasių mokiniai mokomi sieti kasdieninį savo gyvenimą ir patirtį su meno kūriniais. Edukatorius, užduodamas klausimus, skatina vaikus analizuoti ir interpretuoti parinktus meno kūrinius. Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniai skatinami pritaikyti įgytas žinias praktikoje.

 

GAMTA MENE

Apžiūrėję 2–3 paveikslus, lyginsime juose matomus gamtos vaizdus su tikrais gamtovaizdžiais. Bandysime kuo tiksliau nusakyti, kokią nuotaiką savo paveikslu dailininkas perteikė, kokį metų ar paros laiką pavaizdavo. Kalbėsimės apie jausmus, sukeliamus gyvos gamtos ir paveikslo, aiškinsimės, kokiomis priemonėmis dailininkas užfiksavo savo nuotaiką kūrinyje. Patys piešime gamtos vaizdą, atspindintį mūsų nuotaiką.

 

ŽMONĖS SKULPTŪROJE

Kas tie žmonės, įamžinti medyje, akmenyje, bronzoje, kokius jų bruožus atskleidė skulptorius? – visa tai nagrinėsime apžiūrėdami galerijoje esančias skulptūras. Kokias istorijas galėtume papasakoti apie autoriaus vaizduojamus žmones ir kokias atskleistų pačios skulptūros, jei galėtų kalbėti? Dalysimės savo mintimis, vėliau kursime trimačius vienas kito portretus.

 

ŽMONĖS PAVEIKSLUOSE

Kas tie žmonės, nutapyti įvairiausiomis spalvomis ir žiūrintys į mus iš paveikslų? Ar norėtume su jais susitikti ir pabendrauti? Ką jie mums papasakotų ir ką galime apie juos papasakoti mes? Tyrinėsime žmonių portretus, iš detalių „atkursime" jų gyvenimo istorijas, bandysime įspėti būdo bruožus, po to piešime vieni kitus.

 

DAIKTAI MENE

Menininkai savo kūriniuose dažnai vaizduoja daiktus, tačiau ką į juos žiūrėdami galvojame mes? Ar tie daiktai tokie pat, kaip mūsų, ar jie gali prabilti apie gyvenamąjį metą, apie kūrėją jaudinusius dalykus, ar gali „pasakoti" mums istorijas?

Tyrinėdami 2–3 kūrinius, lyginsime juose matomus daiktus su mus supančiais, mėginsime „prakalbinti" juos, patys iš daiktų kursime istorijas.

 

MENAS IR ŽAIDIMAS

Ar menininkai yra išminčiai, žinantys kažkokias paslaptis, ar jie kaip vaikai – kuria žaisdami, eksperimentuodami? Šiame edukaciniame užsiėmime į rimtą meną pažvelgsime linksmai.

Galerijos ekspozicijoje pamatyti kūriniai paskatins vaikus savomis rankomis pasidaryti  žaislus ir žaisti su jais.

 

PABAIK KŪRINĮ PATS

Piešinius, paveikslus, grafikos kūrinius, fotografijas taip įdomu apžiūrinėti. Kartais nusprendžiame, kad „ir mes taip galime", arba norėtųsi „pataisyti" kokią kūrinio detalę. Nors muziejuje saugomų menininkų darbų liesti nevalia, pasitelkę šiuolaikines technologijas galime „taisyti" ar perkurti bet kokį vaizdinį. Šio užsiėmimo metu vaikai turės visišką laisvę interpretuoti ir savaip praplėsti pasirinktus meno kūrinius piešdami arba žaizdami šešėlių teatrą.

 

MENO PAŽADINTOS EMOCIJOS IR JAUSMAI

Vizualusis menas bene pirmiausia veikia mūsų emocijas – spalvos, linijos, formos, atpažįstami tikrovės vaizdiniai nuteikia džiugiai arba sukelia ilgesį, o kartais suerzina ar net supykdo. Edukacinio užsiėmimo metu apžiūrėsime originalius kūrinius, diskutuosime, kurios jų detalės ir kaip labiausiai veikia mūsų jausmus, kursime darbelius, kuriuose vyrautų viena stipri emocija.

 

Švietimo teikėjas

Lietuvos nacionalinis dailės muziejus

Nacionalinė dailės galerija

Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius,
tel./faks. (8 5) 212 28 88

Nacionalinės dailės galerijos Edukacijos centras
tel. (8 5) 219 59 61, el. paštas edukacija@ndg.lt
http://ndg.lt/edukacija, profilis Facebook'e