Chanuka: šviesos šventė stebuklui atminti
Trumpalaikė, vedama gruodžio mėn.

Naugarduko g. 10/2, Vilnius
tel. (8 5) 21 20 112, +370 689 86 191
el. paštas muziejausedukacija@gmail.com

5–30 1,5 1.00€ 9 - 12 klasė, Suaugę
Gruodžio mėnesį žydai mini šviesos švente vadinamą Chanuką, kuri simbolizuoja dvasinės šviesos pergalę prieš priespaudos tamsą, judaizmo pergalę prieš persekiotojus. Edukacinio užsiėmimo dalyviai sužino, ką reiškia žodis Chanuka ir kodėl ši šventė yra tokia svarbi žydų tautai, kada ir kaip Chanuka švenčiama, kodėl šventės metu valgomi aliejuje kepti patiekalai – latkės (blynai), sufganijot (spurgos) ir žaidžiama dreidel (vilkeliu). Kūrybinėje užsiėmimo dalyje naudodami šiuolaikines menines priemones visi dalyviai sukuria savitą šviesos simbolį.
Programa vedama muziejuje ir gali būti išvažiuojamoji, ji pritaikyta dalyviams su specialiaisiais poreikiais.
Programą parengė Natalja Cheifec.
Ž. Juonytė fotografija.

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus