NAUJIENOS

Aleksandro Šepkaus paroda
2017-12-05

Gruodžio 9 d. 16.30 val. Bažnytinio paveldo muziejuje vyks paskutinė ekskursija po pasaulinio garso juvelyro Aleksandro Šepkaus parodą „Nuo mamuto ilties iki safyrų aukso apsoduose“. Tai retrospektyvinė paroda, pristatanti įvairiais kūrybos laikotarpiais Lietuvoje ir JAV menininko sukurtus papuošalus.
Paroda suteikia retą progą greta pamatyti skirtingais žymiausio Lietuvos juvelyro kūrybos etapais sukurtus auksakalystės dirbinius, atsekti konkrečiam laikui būdingus bruožus, įsitikinti Aleksandro Šepkaus kūrybos savitumu. Ankstyviausias eksponuojamas menininko kūrinys – segė „Sala“ (sidabras, emalis, vėplio iltis) – yra sukurtas 1980 m. ir priklauso Lietuvos dailės muziejui. Iš viso parodoje pristatoma 13 ankstyvosios A. Šepkaus juvelyrikos pavyzdžių, kurių miniatiūrinis, uždaras pasaulis atskleidžia XX a. devintajame dešimtmetyje tvyrojusį laisvės troškulį, slapta puoselėto kitokio gyvenimo viltis. Henriko Radausko poezija išrašytoje apyrankėje (Lidos Kuzmienės nuosavybė) atsiveria mitologinis meninis mąstymas. Pakabučiuose iš mamuto ilties – mįslingų fantazijų pasaulis, antropomorfiniai vaizdiniai.
Po 1988 m. Niujorke sukurti Aleksandro Šepkaus kūriniai yra iš aukso, puošti deimantais, safyrais, smaragdais, kitais brangiaisiais akmenimis. Talentingas kūrėjas dirba su labai brangiomis, kartais egzotiškomis medžiagomis, o papuošalų formos asocijuojasi su majų ir indėnų kultūromis, netrūksta sąsajų su senosiomis Rytų, krikščioniškosios Bizantijos kultūromis, secesijos stiliumi, garsaus austrų menininko Gustavo Klimto kūryba. A. Šepkus neslepia, kad ryšys su meno istorija jam labai svarbus, „rodantis, kad menininkas, neprarasdamas savasties ir individualumo, savo kūrybą suvokia kaip pasaulio kultūros istorijos dalį“ (Rūta Pileckaitė). Vertindami A. Šepkaus kūrybą, meno kritikai ir kolegos atkreipia dėmesį, kad jis kuria išskirtinius grynojo meno darbus, kurie yra ne tik nuostabūs kūriniai, bet ir patogūs nešioti papuošalai.
Aleksandras Šepkus gimė 1954 metais. Mokėsi Kauno 5-ojoje vidurinėje mokykloje. 1972 m. įstojo į Vilniaus dailės instituto Pramoninės dailės katedrą, ją baigė 1977 metais. 1988 m. išvyko į Jungtines Amerikos Valstijas. 1992 m. Manhatane įsteigė savo kompaniją „Alex Šepkus“. Aleksandro Šepkaus papuošalai pardavinėjami beveik 150 Amerikos ir kitų šalių meno galerijų.
Paroda „Nuo mamuto ilties iki safyrų aukso apsoduose“ veiks iki 2017 m. gruodžio 30 d.
Bilieto kaina 4,50 Eur, su nuolaida (senjorams, studentams) – 2,50 Eur
Informacija ir registracija: tel. 8 5 269 7800, 8 5 269 7803
el. p. muziejus@bpmuziejus.lt

Bažnytinio paveldo muziejaus informacija
Daugiau informacijos www.bpmuziejus.lt